Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”„Modernizacja stanowisk pracy oraz szkolenie służące eliminowaniu zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz nabyciu nowych kompetencji przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i umożliwiających kontynuowanie pracy osobom w wieku aktywności zawodowej”


„Zęby rekina” podbijają media:-) PDF Drukuj Email

dr Pieniążek i dr Ciupik na planie Pytania na Śniadanie

 

Cudowna atmosfera na planie i nowe doświadczenia – dr Jerzy Pieniążek opowiadał 13 marca w „Pytaniu na Śniadanie”, porannym programie Dwójki, o Sliderze - implancie, który pomaga chorym na kręgozmyk. Towarzyszył mu dr Lechosław Ciupik, bioinżynier z Zielonej Góry, pomysłodawca implantu.

 

Przypomnijmy, bytomscy neurochirurdzy wnieśli ogromny wkład w pracę nad wynalazkiem. Pracowali nad nim wspólnie z lekarzami z Zakopanego i Brukseli. Patent na jego wykorzystanie kupiło wiele krajów na świecie, w tym Stany Zjednoczone, Chiny czy Rosja. Nasi lekarze szkolą kolegów po fachu w kraju i za granicą, zanim metoda lub licencja zostanie tam dopuszczona do użytku.

Slider cieszy się również ogromnym zainteresowaniem mediów, co nas bardzo cieszy.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę pacjentów, którzy zgadzają się opowiedzieć dziennikarzom o życiu przed i po operacji. Życzymy Państwu szybkiego powrotu do zdrowia!

Więcej zdjęć z planu można obejrzeć tutaj

Cały program można obejrzeć tutaj

dr Pieniążek i dr Ciupik prezentują wynalazek