Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”„Modernizacja stanowisk pracy oraz szkolenie służące eliminowaniu zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz nabyciu nowych kompetencji przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i umożliwiających kontynuowanie pracy osobom w wieku aktywności zawodowej”


Pielęgniarka, jeden z najtrudniejszych zawodów PDF Drukuj Email

 

Połowa maja to czas, kiedy w całym kraju rozbrzmiewają echa serdeczności kierowane do wszystkich pielęgniarek i położnych. Organizowane w okręgowych izbach pielęgniarek i położnych liczne gale i konferencje są okazją do docenienia codziennej pracy na rzecz pacjenta.

 

 

To jeden z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych zawodów – mówi Jerzy Pieniążek, dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu. Wymaga poświęcenia, odwagi i umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu. To także ciężka, fizyczna praca, tym bardziej cieszy, że coraz częściej na ten zawód decydują się również mężczyźni. Chciałbym podziękować wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom za to, że codziennie otaczacie pacjentów fachową, troskliwą opieką.

 

Warto dodać, że Dzień Pielęgniarek został ustanowiony w 1973 roku na Kongresie Międzynarodowej Rady Pielęgniarek w Meksyku w rocznicę urodzin prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa - Florence Nightingale (1820-1910), która była również założycielką pierwszej, świeckiej szkoły pielęgniarskiej.