https://www.traditionrolex.com/4https://www.traditionrolex.com/4Górnicy z kopalni Bobrek otrzymują niezbędną pomoc medyczną w naszym szpitalu - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu

Aktualności

Górnicy z kopalni Bobrek otrzymują niezbędną pomoc medyczną w naszym szpitalu

27.03.2024

Dwaj ranni górnicy, którzy doznali urazu podczas wczorajszego wypadku w kopalni Bobrek, przebywają w naszym szpitalu. Jak określają lekarze – ich stan jest ciężki, ale stabilny.

Niestety, w trakcie wielogodzinnej akcji ratunkowej, prowadzonej przez ratowników z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, ostatni poszkodowany górnik zmarł.

Łączymy się w bólu z bliskimi zmarłegomówi Wojciech Michalik, dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu. Rodziny rannych górników zapewniamy, że zostali oni objęci najlepszą opieką.

Wczoraj (26 marca) po godz. 17.00 w kopalni Bobrek doszło do wstrząsu górotworu. W rejonie zagrożenia było sześciu górników. Pięciu zostało szybko wytransportowanych na powierzchnię i przekazanych w ręce lekarzy. Szósty poszkodowany górnik był częściowo przysypany, nie zdążył uciec przed opadającymi skałami. Akcję ratowniczą zakończono po godz. 3.00 nad ranem.

Kontakt

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
Al. Legionów 10, 41-902 Bytom