https://www.traditionrolex.com/4https://www.traditionrolex.com/4Nasz personel z Poradni Żywieniowej szkoli kolegów z WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu

Aktualności

Nasz personel z Poradni Żywieniowej szkoli kolegów z WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

01.09.2023

Kilka dni temu Tomasz Pierścieński i Jolanta Domalik z Poradni Żywienia przeprowadzili szkolenie z zakresu zakładania i pielęgnacji cewników pośrednich w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Uczestnikami szkolenia byli lekarze i pielęgniarki, a samo szkolenie podzielone zostało na dwie części: teoretyczną, w której przedstawione zostały wskazania, zalety i zasady zakładania cewników pośrednich, a także podkreślono rolę odpowiedniej pielęgnacji. Natomiast w części praktycznej uczestnicy uczyli się identyfikować żyły w USG, ćwiczyli technikę zakładania cewników na tzw. „żelkach”, a następnie cewnik „Midline” został założony pacjentce.

Cewnik pośredni tzw. Midline” to obwodowy cewnik naczyniowy o długości do 20-25 cm, zakładany przez żyły obwodowe, a jego końcówka sięga żyły pachowej, a nawet podobojczykowej. Doskonale sprawdza się u pacjentów z trudnymi warunkami do zakładania tzw. wenflonów, a przewidywany czas hospitalizacji jest dłuższy niż 6 dni. Najważniejszy jednak jest fakt, że ten typ cewników mogą zakładać nie tylko lekarze, ale także przeszkolone pielęgniarki, co ułatwia opiekę na pacjentem i zwiększa jego komfort. Wcześniej takie szkolenia zostały przeprowadzone w Szpitalach w Krakowie, Proszowicach, Rudzie Śląskiej i Wodzisławiu Śląskim…..a jeszcze wiele przed nami!

Kontakt do pracowników Poradni Żywieniowej oraz informacje czym się zajmują można śledzic w zakładce Poradnie/Poradnia Żywieniowa lub pod linkiem https://szpital4.bytom.pl/poradnia-zywieniowa

Kontakt

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
Al. Legionów 10, 41-902 Bytom